• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Znikajace rzeczy z domkow

EL Polako

New Member
Joined
Mar 25, 2009
Messages
153
Reaction score
1
Co restart servera znikaja rzeczy z domkow graczom cos chyba jest nie tak z baza danych wie ktos cos?
 
0.3.3. Mam ten sam problem - raz na kilka global save domki sie nie zapisują a crasha nie ma.
 
Witam
Ja używam TFS 0.3b3 mam 2 servery na hoście i raz mi rzeczy znikaja z pierwszego świata raz z drugiego i tak jak napisał Mickula bez żadnego crasha. Doszedłem do tego że bezpośrednio przed restartem serverów robię kopię zapasową tile_items za pomocą MySql Administrator, a ponieważ mam 2 światy robię tak:
*zapis (save) na świecie nr 1, potem kopia w MySql Admin i opisuje ją "world1"
*zapis (save) na świecie nr 2, potem kopia w MySql Admin i opisuje ją "world2"
*wyłączenie serverów
*uruchamiam świat nr 1 patrze czy są items w domkach (jeśli tak to good) jeśli nie ponownie go wyłączam i odzyskuje baze tile_items z pliku world1 oraz ponownie go uruchamiam. Prawie zawsze mam spowrotem items w domkach.
*teraz postępuje podobnie ze światem nr2

Ponieważ ja mam hosta pod linux nie wiem czy istnieje wersja MySql Administrator pod Windows ale mam nadzieję że będę pomocny, aha i zaznaczam że robienie kopii bezpośrednio przez phpmyadmin nic nie dawało (za duży plik z kopią bazy danych) więc po wielu nerwach i próbach doszedłem do takiego rozwiązaniach. Pozdro i powodzenia.
 
Jak dobrze pamiętam, do domki znikały przy wyłączaniu serwera, serwer wyczyszcza domki w bazie, a nowych nie nadąża zapisać bo jest crash.

Moje rozwiązanie było takie, że nie wyłączałem serwera, tylko robiłem zapis (/save), a potem zabicie procesu (ALT + CTRL + DELETE i 'Zakończ proces')

Po tym zabiegu, nigdy już mi domki nie znikły :p
 
Ponieważ ja mam hosta pod linux nie wiem czy istnieje wersja MySql Administrator pod Windows ale mam nadzieję że będę pomocny, aha i zaznaczam że robienie kopii bezpośrednio przez phpmyadmin nic nie dawało (za duży plik z kopią bazy danych) więc po wielu nerwach i próbach doszedłem do takiego rozwiązaniach. Pozdro i powodzenia.

A od czego jest cron ? :huh: I kopia by phpmyadmin [jednakże polecam mysqldump], zwiększasz execute limit potem
mysql --user=root --password=xxxx --database=bazadanych > plik.sql
...

Jak dobrze pamiętam, do domki znikały przy wyłączaniu serwera, serwer wyczyszcza domki w bazie, a nowych nie nadąża zapisać bo jest crash.

Moje rozwiązanie było takie, że nie wyłączałem serwera, tylko robiłem zapis (/save), a potem zabicie procesu (ALT + CTRL + DELETE i 'Zakończ proces')

Po tym zabiegu, nigdy już mi domki nie znikły :p

Imho on używa Linuksa, Sławku :wub:, "kill" plx? :thumbup:


##top

Ja używam 0.3.3, save co 5 minut, przy 80 online do tego auto restart co 24h i ani 1 item z domku nie zniknął. Ale to jeszcze zależy ile tych itemów w domkach masz. ;)
 
Jak dobrze pamiętam, do domki znikały przy wyłączaniu serwera, serwer wyczyszcza domki w bazie, a nowych nie nadąża zapisać bo jest crash.

Moje rozwiązanie było takie, że nie wyłączałem serwera, tylko robiłem zapis (/save), a potem zabicie procesu (ALT + CTRL + DELETE i 'Zakończ proces')

Po tym zabiegu, nigdy już mi domki nie znikły :p

Slawkens u mnie nie ma crasha - nie generuje mi pliku core.pid
w innych przypadkach ten plik powstaje.

Wyłączyłem optymalizację tabel przy starcie - zobaczymy może coś pomoże.
 
Ja jak przerzucaem z TFS 0.3.1pl2 na 0.3.3 to mi wyczyscilo all domki .NIE ZMIANIALEM BAZY TYLKO SIE ZAAKTUALIZOWAŁA
 
Back
Top