• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Aac

Status
Not open for further replies.

Paxton

Banned User
Joined
Feb 23, 2008
Messages
4,110
Reaction score
48
Location
London, UK
Witajcie :):peace:

Jestem w trakcie pisania AAC, narazie nic nadzwyczajnego i chcialem sie was zapytac, co poza podstawowymi funkcjami chcielibyscie miec w takim systemie?

Nazwalem AAC "IDE ACC" potem moze jeszcze zmienie nazwe, zastosowalem jak na ten moment kilka ciekawych rozwiazan co pomoze w tworzenie systemu przez wiele osob i kazdy moze zarzucic cos od siebie.

Po pierwsze, system szablonow jest oparty o Smarty co pozwoli designerom tworzenie szablonow bez potrzeby uzycia jakiegokolwiek PHP, i tak mozecie uzywac szablonow opratych o tabelki, rowniez dopisalem system nadmieniania podstron przez szablon, np. jak wchodzisz na podstrone account a szablon ktory uzywasz dla wygladu potrzebuje inny rozklad strony, np. inne grafiki niz te zarzucone przez system, w folderze alternatives w folderze swojego szablonu mozesz stworzyc folder o nazwie account i pliki powiazane z akcjami, i zamiast strony account z systemu zaladuje sie twoja w ktorej mozesz poprzestawiac co tylko chcesz, wiec jesli ktos udostepni jakis szablon, instalacja jego to kwestia kilku sekund, i bedzie mogl wygladac dobrze nie wazne jaka podstronna.

Uzylem rowniez prostego 'MVC' to chyba jedyna sluszna nazwa na ten typ struktury. Wiec tak, technicznie Kontroler jest osobno, lecz Model i Widok sa razem co za tym idzie, pisanie dodatkow jest banalnie proste nawet dla kompletnego nowicjusza w PHP.

Kolejnym dodatkiem jest system Eventow taki jak w TFS tylko na stronie, nie jest jeszcze napisany ale na pewno bedzie, beda eventy typu przy starcie strony, na zakonczeniu itp itp, wiec dodajesz plik PHP do folderu np. onLoad i zostanie on wrzucony do strony przy starcie, proste.

AAC zostanie wydany w wersji kompletnie podstawowej, potem to juz sprawa uzytkownikow jak go poprowadza, pisanie modulow do niego jest banalnie proste, wiec z takich podstaw moze powstac naprawde wielki kombajn.

Dobra, dosc o tym bo nie o to tu chodzi, wrocmy do pytania.
Czekam na propozycje, jakie inne ciekawe rzeczy mozna dodac, i co zmienic w aktualnych.

Przepraszam za bledy, ale slownika w Chrome nie mam :(
 
Powodzenia!

@topic
Może dodaj opcje możliwości wprowadzenia multi-lang.
 
ktory to juz aac?;d
ja osobiscie widzialbym mniej wiecej wszystko co zostalo dla gesiora udostepnione

a co zmienic nie powiem bo nie wiem co juz jest:D
 
Zapowiada się ciekawie, a jakie są minusy tego AAC?
 
Zapowiada się ciekawie, a jakie są minusy tego AAC?

Jedyne co mi wchodzi na mysl teraz, to chyba brak multi-language, ale kazdy bedzie mogl zrobic sobie swoj wlasny dzialajac wlasne na alternatywach w szablonach.

Drugie, to troche dlugo mi sie laduje ogolem strona na localhoscie, trwa to kilkadziesiat milisekund co i tak jest duzo i wydaje mi sie ze moze to spowodowac problem potem, zobaczymy prawdopodobnie jest to dlatego ze laduje sie masa bibliotek, moze to po prostu wina mojego servera, zobaczymy. A jesli chcecie zrobic to co ma gesior, to wydaje mi sie ze to kwestia przekopiowania pliku i zmiana kilku rzeczy.
 
Tylko nie rób z kodu takiego burdelu jak jest w gesior acc ;p
 
napewno możliwość sprawdzenia na stronie po zalogowaniu sie na swoje konto, na kim i kiedy wbilo sie fraga ( a.k.a. real tibia), troche bardziej rozwiniety system forum (lepiej niz w gesior acc), jezeli to tez miales na mysli mowiac o propozycjach - war system jak w globalnej tibii...

mialem kiedys fajne pomysly, ale wylecialy mi z glowy. jak sobie przypomne napisze.
 
jesli uzywasz czegos jak $maincontent to rzeczy z gesiora bedzie latwo dodac(ewentualnie zabawa z przepisaniem funkcji pota na kwerendy jesli nie bedziesz go uzywac)
@down: to narazie nie wiem jak widzisz latwe przerobienie skryptow do gesiora, ale zobaczymy:D

domki to ja bym u npc widzial w sumie :D
ale pomysl zly nie jest
 
napewno możliwość sprawdzenia na stronie po zalogowaniu sie na swoje konto, na kim i kiedy wbilo sie fraga ( a.k.a. real tibia), troche bardziej rozwiniety system forum (lepiej niz w gesior acc), jezeli to tez miales na mysli mowiac o propozycjach - war system jak w globalnej tibii...

mialem kiedys fajne pomysly, ale wylecialy mi z glowy. jak sobie przypomne napisze.

Na pewno nie bede tego wszystkiego sam pisac, mam nadzieje na pomoc innych ze beda pisac do tego moduly, tak jak mowilem jest bardzo prosto, ahh i to co ulepsza sprawe to mozna zapomniec o jakims $main_content .= ""; :)
 
Ja bym chciał zobaczyć kupowanie domków na stronie, że wybieram jaki chce kupić domek i go kupuję coś jak na rl tibi.
 
Na pewno nie bede tego wszystkiego sam pisac, mam nadzieje na pomoc innych ze beda pisac do tego moduly, tak jak mowilem jest bardzo prosto, ahh i to co ulepsza sprawe to mozna zapomniec o jakims $main_content .= ""; :)

domyslam sie, niestety moj komputer szlak trafil i siedze u kumpla wiec nic nie zdzialam
 
Zamiast działać na jakiś smartach napisałbyś jakiś własny system templatek z własnym językiem ;P
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top