• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Homepay/PayMedia/DotPay/ProfitSMS - opinie, pytania oraz wszystko co z nimi związane

Zrobimy mały wykładzik :)
ProfitSMS oferuje kwotę 10,50 za sms o wartości 25,00(30,75 z VAT)
Homepay oferuje kwotę 12,50 minus podatek dla osób prywatnych, 12,50 w kwocie netto dla firm.
JustPay oferuje 10,75 minus podatek dla osób prywatnych, 10,75 w kwocie netto dla firm.

Podatek to nie 19%, a 18% po odjęciu kosztów 20%, oto jak się to liczy:
Przykład Homepay:
12,50-20%(koszty uzyskania przychodu)=10,00
10,00*18%(podatek)=1,80
12,50-1,80=10,70(kwota dla Partnera na rachunek bankowy, kwota 1,80 trafia do US jako zaliczka na podatek dochodowy)

Co nam daje:
ProfitSMS - 10,50 i nie płaci podatku, jeśli Polak uczciwy to legalnie wyjdzie mu 8,99
Homepay - 10,70 i mamy podatek już w Urzędzie Skarbowym
Justpay - 9,202 i mamy podatek już w Urzędzie Skarbowym
 
Plusem profitsms jest to, że jak potrzbujesz szybkiej gotówki to rocznie do 3k możesz bez podatku wykorzystać.
??? Jak w HomePay/DotPay zarobisz mniej niż próg podatkowy to Urząd Skarbowy oddaje to co zapłaciłeś, bo to tzw. zaliczka na podatek.
 
??? Jak w HomePay/DotPay zarobisz mniej niż próg podatkowy to Urząd Skarbowy oddaje to co zapłaciłeś, bo to tzw. zaliczka na podatek.

W homepay/dotpay tak, ale nie w profitsms. Źle mnie chyba zrozumiałeś.

HomePay oferuje 50% brutto, od tego musisz sobie odjąć 19% podatku, wychodzi 40,5%. Czyli bodajże to samo, co w DotPay i nawet chyba PayMedia.
Profit charakteryzuje się właśnie tym, że dają 42% netto, czyli w przypadku 1000zł jest to całe 15zł więcej! ;-)
Natomiast JustPay daje 43!% netto, czyli o 2,5 grosza więcej od konkurencji, niestety nie ja wypłacałem pieniądze także nie wiem, jak to jest z czasem oczekiwania na pieniądze od nich.

Jeśli chodzi o czas to Profit wypada najlepiej i w sumie nie najgorzej, jeśli chodzi o prowizję.
JustPay, jak już napisałem ma tą najwyższą stawkę jednak.

Nic, założyłem sobie konto na HomePay, ProfitSMS i JustPay (PayMedia mnie nie przekonuje, a DotPay zwyczajnie nie lubię, chociaż ich pozostałe usługi są całkiem ciekawe).
Muszę się zastanowić ;)

W homepay masz zysk przykładowo od 7.32, netto 6,00zł, a Twój zysk 3zł i to jest 50%.

W justpay masz 43 % czyli masz 7 % mniej(zysku) ;p

Od obu jeszcze trzeba odliczyć dochodowy 18 %, no minus koszt uzyskania 20%.
 
Last edited:
Czemu z 160zł dostałeś tylko 108? Pewnie wszystko jest opisane w regulaminie/umowie.

Jeżeli HP oferuje Ci lepsze stawki niż Paymedia to możesz spróbować

1.jpg

2.jpg

5.jpg
 
Doskonałe tempo, jednak wszystko działa jak należy. Strona zaczęła się wyświetlać 3 minuty przed napisaniem Pańskiego postu :) przez dłuższą chwilę mogło wyświetlać białą stronę przy uploadowaniu plików na serwer publiczny. I ot to całe nie działanie Homepay.

Wszelkich zmian staramy się dokonywać w nocy/nad ranem, żeby w ciągu dnia była ciągłość usług.
 
Doskonałe tempo, jednak wszystko działa jak należy. Strona zaczęła się wyświetlać 3 minuty przed napisaniem Pańskiego postu :) przez dłuższą chwilę mogło wyświetlać białą stronę przy uploadowaniu plików na serwer publiczny. I ot to całe nie działanie Homepay.

Wszelkich zmian staramy się dokonywać w nocy/nad ranem, żeby w ciągu dnia była ciągłość usług.
UPLOADUJECIE na serwer publiczny bezpośrednio? omfg. Kleksu, interweniuj! znowu mam Was zjechać :D?
lmgtfy: symlink
lmgtfy: ha webapps
 
UPLOADUJECIE na serwer publiczny bezpośrednio? omfg. Kleksu, interweniuj! znowu mam Was zjechać :D?
lmgtfy: symlink
lmgtfy: ha webapps
Na debila można też:
1. upload
2. rename/move
Do tego nie potrzeba nic oprócz zwykłego klienta FTP, jeśli to wszystko czego się używa....
 
Ważne, żeby list wysłać priorytetem, a najlepiej poleconym - wtedy(jeśli polecony) można monitorować status przesyłki dzwoniąc do Poczty Polskiej.
 
Cóż... po przeczytaniu wszystkich postów w tej długiej konwersacji dziś zamykam konto w dotpay, i zmieniamy na homepay ;p
Ale ten gówniany .css przypomina beznadziejny ProfitSMS ^^
 
Prowizje zawsze można negocjować :mad:)

Dobrze dobrze ale teraz już na start jest prowizja OD 50% (bez żadnych negocjacji) co oznacza że pewnie przy większych zarobkach można ją jeszcze podnieść
 
Nom, ale ogólnie i tak jest dobrze... patrząc na wcześniejsze stawki a było to bodajże 43% :D?
 
Back
Top