• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ogólny temat o motoryzacji :)

banalnie, i nie motor tylko motocykl : P , duzo ciezej zdac kat.B chodz sie pochwale tez zdalem za 1

a co tam trzeba zrobić na A1? ;D bo sie zapisałem dzisiaj i od next tygodnia mam już jazdy/egzaminy próbne :p

@edit

ehe ale napisałem ;D

Jakie manewry trzeba robić? Bo autkiem to wiem bo byłem jak siostra zdawała :p
 
A1 nie zdawalem :p , ale na samo A masz 20 h ,w tym 8 h jezdzenia w kolko ( osemka) na placu manewrowym. A teori nie miales ?

ale to dopiero sie zapisałem xD właśnie będę miał :peace: to do zdania na placu manewrowym jest tylko ósemka?

a jak to wmieście idzie? :d
 
A miasto jest dosc latwe , w kasku wiecej widzisz i lepiej reagujesz niz w samochodze. :p

1.Sprawdzenie stanu technicznego podstawowych elementów pojazdów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu drogowego - osoba egzaminowana musi zaprezentować, że potrafi sprawdzić:
a) poziom oleju w silniku (osoba egzaminowana powinna co najmniej wskazać gdzie i przy użyciu jakich przyrządów sprawdza się poziom oleju w pojeździe),
b) poziom płynu chłodzącego (jeżeli występuje),
c) poziom płynu hamulcowego,
d) działanie sygnału dźwiękowego,
e) działanie świateł zewnętrznych pojazdu,
f) sprawdzenie stanu łańcucha (w przypadku gdy pojazd jest w niego wyposażony)
2. Właściwe ustawienie lusterek,
w lewym lusterku kierowca powinien widzieć lewy bok pojazdu i lewy obszar przestrzeni za pojazdem,
w prawym lusterku kierowca powinien widzieć prawy bok pojazdu i prawy obszar przestrzeni za pojazdem,


II. PRZEMIESZCZANIE BEZ POMOCY SILNIKA:

a) zdjęcie z podpórki i przemieszczenie go na odległość 5 m bez pomocy silnika,
b) podparcie motocykla na podpórce.
3. Upewnienie się o możliwości jazdy,
wykluczenie prawdopodobieństwa spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym,
ocena sytuacji wokół pojazdu
4. Płynne ruszenie,
łagodne puszczenie sprzęgła, zwiększenie obrotów silnika.


III. RUSZANIE Z MIEJSCA DO PRZODU NA WZNIESIENIU

Przy ruszaniu pojazd nie powinien cofnąć się więcej niż 0.2 m, a silnik nie powinien zgasnąć - osoba egzaminowana w trakcie wykonywania tego manewru po zatrzymaniu pojazdu na wzniesieniu WCISKA HAMULEC NOŻNY, a następnie rusza do przodu zwalniając go

IV.

5-krotny przejazd po łukach w kształcie cyfry 8 i 2-krotny przejazd pomiędzy 5 pachołkami bez podpierania się nogami, najeżdżania na linię, potrącania pachołków,
upewnianie się o możliwości skręcania.
plac_a.jpg

plac1a_m.jpg

plac2a_m.jpg
 
jestem ciekaw jak wykonac takie coś...

10655260.jpg


ciekawe czy robił to sam czy jakaś firma mu to malowała :p
 
jestem ciekaw jak wykonac takie coś...



ciekawe czy robił to sam czy jakaś firma mu to malowała :p

1. Wujmujesz.
2. Odkrecasz elementy, ktore sie da, a reszte obklejasz tasma, zeby ich nie zamalowac.
3. Malujesz
4. ???
5. Profit
 
po 1. czym to malować? chyba nie sprejem
po 2. jak nie zrobic zacieków?
po 3. jak zrobić tak idealnie, kólko itp

nie tak hop siup..
 
ale to dopiero sie zapisałem xD właśnie będę miał :peace: to do zdania na placu manewrowym jest tylko ósemka?

a jak to wmieście idzie? :d

Naciag łańcucha + jedna inna czesc techniczna (olej/plyn hamulcowy) + jedne światła, ósemka, hamowanie do lini, hamowanie awaryjne, ruszanie pod wzniesienie.

Tyle na placu.

W miescie sie krotko jezdzi.
 
po 1. czym to malować? chyba nie sprejem
po 2. jak nie zrobic zacieków?
po 3. jak zrobić tak idealnie, kólko itp

nie tak hop siup..

1. Nie wiem kurzce, ludzie maluja :D
2. Trza umiec malowac.
3. Trza umiec malowac.

Nie mowilem, ze to takie hop siup, ale wykonalne przecie :p
 
Naciag łańcucha + jedna inna czesc techniczna (olej/plyn hamulcowy) + jedne światła, ósemka, hamowanie do lini, hamowanie awaryjne, ruszanie pod wzniesienie.

Tyle na placu.

W miescie sie krotko jezdzi.

krótko bo mają niestety ustalone trasy i dzieciaki się uczą na pamięć xd
 
Back
Top