• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ots

Seminari

Banned User
Joined
Dec 13, 2009
Messages
1,496
Reaction score
34
Location
Poland
Jak sądzicie czy jeśli server byłby naprawdę bardzo dobrze dopracowany (czyt. questy, mapa itd.)* to by ludzie grali na stałym expie, oraz czy wprowadzenie pacc'a zamiast item shopa (sms) jest dobrym rozwiązaniem i by się przyjęło? Czy mixowanie paru clientów jest dobrym pomysłem? I czy ludzie by pobierali "własnego clienta"?


1) bardzo dopracowany, to znaczy, że np. assassin stary można kupować dopiero po zrobieniu assassin outfit, pływanie na laguna islands i ogółem tereny takie jak kopalnie svargrond, dostęp na callasse itd. byłyby odwzorowane z rl tibii. Tak samo addony można byłoby robić dopiero po zrobieniu outfitu (tyczy się to takich strojów, w których na starcie nie dostajemy outfitu, tylko musimy go zdobyć są to np.: jester, assassin, shaman, pirate itd.


2) Mixowanie clientów - chodzi tutaj, o to czy na cliencie (zapewne 8.60) by ludzie mile widzieli itemy np. z 7.10 lub też z nowszych clientów takich jak 9.40? :D Oczywiście w przypadku starych items to nie zastępowały by grafik obecnych, tylko poprostu istaniała by specjalna area, gdzie wszystko byłoby stare, był quest coś ala cofnięcie się w czasie, można by było itemy oczywiście potem przenieść na normalny świat, oprócz tego, że to myślę byłoby fajne, no bo kto by nie chciał mieć np. starego dsm'a ? To jeszcze można byłoby dać, by dawały specjalne atrybuty, lub atak/defens itd. byłyby mocniejsze, np. royal helmet normalny ma chyba 9 arm'a, to stary royal helmet by dawał na normalnym lądzie np. 12 arm'a (na starej arei dawałby 9).
Dlaczego tak? A też temu, że na starej arei, naprawdę byłoby trudno, zmieniłem trochę system ataków i stare potwory będą działały bardzo podobnie jak na clienta 7.10, czyli taki hunter np. by mógł w ciągu 1 rundy zadać 3 strzały, bardzo mocne, jak to było kiedyś dawno temu.. za nim cipsoft tak ułatwił grę jak teraz... Na starej arei, minotaur mage byłby taki jak kiedyś na 7.10 czyli by zamiast go zabijać na expach,ludzie by go odlurywali by nie przeszkadzał (tak się kiedyś robiło na mintwall)
Co do rzeczy z clientów 9.x to napewno bym chciał dodać Deeplingi, ponieważ jak obserwuje wydarzenia na test serverze, ciekawie to wygląda.

3) Stały exp
Wgl ja tego kurwa nie rozumiem jak ludzie nie chcą stałego małego expa tylko to gówno od x100 do x2.5 ? Po chuj? Od 250 lub max 300 lvl'a gra staje się taka sama, tibię stworzono z myślą o max 150 lvl'u, no może 200, co najlepiej widać, że nawet na rl tibii, balans postaci i wgl wszytkiego się rozpierdala powyżej 300 lvl'a. Gra między lvlami 1-175 jest ciekawa, potem to monotonne bicie expa tylko. Już nawet nie masz radości z hunta, bo na cokolwiek pójdziesz tym 300 lvl'em to masz w kij profit, a tak to idzie się nawet huncic ekipą! bloker, siocher i jazda np. demony itd., a jak są już 300 lvl'e to jedyne co to siedzisz na bossach i tyle ;/ Wgl jak są małe lvl'e to ludzie nie robią tak jak to teraz jest: postawie bota na mutated humany będę miał hajs to kupie sobie wszystko, zamiast loocic to... Bo skąd mają kupić jak wszyscy mają mały lvl? Wtedy ceny są tak wysokie, że już lepiej huncic z blokerem.

4) Pacc
W sumie, jakbym wprowadzał pacca to bym rozważał, czy wprowadzić taki pacc jak na rl, czy może poprostu zrobić nowy pacc system, a raczej zmienić to co obejmuje pacc, żeby np. Ankrahmun, Darashia, Port Hope, Edron, Kazordoon, Cormaya, Venore, Ab'dendriel, Thais, Carlin, Svargrond, Liberty Bay mieli wszyscy, a od pacca by były np.: Farmine i całe Zao, (Nowe Tereny jak i stara Area, jeśli bym wprowadzał te nowe items itd.), Yalahar, PoI, i ewentualnie jakieś inne wysepki, lub tereny z szybkim expem.

5) Jak sądzicie czy bym przekonał ludzi, żeby ściagali sam nowy plik Tibia.dat oraz Tibia.spr, a wszystko działało by jak na 8.60 ?Czy jebać to i skończyć pierdolenie z robieniem wszystkiego na 8.60 i wprowadzić 8.7 lub do najnowszych clientów czyli 9.3, ewentualnie 9.4?







Proszę o bardziej szczegółowe opinie niż "super sprawa", lub "do dupy".




//edit
Zamieszczam jeszcze 2 screeny, gdzie widać trochę items, jak to by wyglądało:

sepirav4screen1.png

zapowiedz5.jpg
 
Last edited:
Według mnie to tak :
1) Jak najbardziej ! u mnie się prosili o klienta a miałem rl map.
2) Mega ; d
3) Stały exp rządzi ! nie no a tak poważnie to jasne ,że tak stały exp był super ale ludzie przyzwyczaili się po prostu do stage i nikt nie chce ryzykować tym bardziej ,że stawiają rl/ evo.
Jeżli daasz stały to ok tylko nie zrób błędu i nie daj 2 albo 3x bo to zniechęca , daj powiedzmy 7x albo 10x .
A jeszcze jedna uwaga bo nie zauważyłem ,że to rl słuchaj nie zrób tak ,że zrobisz z tego rpg z małym expem ! :D zrób fun ok. 10x wtedy możesz liczyć na tłumy.
Pacc też fajna sprawa tylko ,że musisz brać też guild pod uwage niestety bo to jednak oni są 1/2 graczy.. możesz zrobić mini shop i tyle nie rare ale powedzmy na poziomie jakiegoś giant sworda itd.
Zresztą rób jak uważasz jak jesteś już tak blisko do skończenia projektu to czy zrobisz tak czy siak to i tak bedziesz mial graczy :)
 
tydzien pacca za free na start i pacc runy , ludzie mogliby kupowac za gp , odradzam Ci klienta 8.6+ gdyz nie ma elfa a wiadomo ze ludzie nie bda recznie expic ;>
 
Wiekszosc graczy, ktora zaczynala w czasach tibii 8.x stwierdzi po kontakcie z takim hunterem, ze on jest po prostu zbugowany. Pare osob moze doceni Twoja prace, reszta bedzie robila wielkie oczy po chuj ktos na otsie robil zeby na przyklad assassinki dalo sie kupic tylko z assassin outfitem. Takich mamy dzisiaj graczy

Platny PACC na OTS? Jestes jakies 3 lata do tylu. Teraz PACC to oczywiste dla graczy, ze za darmoche. Poza tym teraz przestaja wystarczac free punkty dla gildii i inny badziew. Zaczynaja sie "turnamenty" i wszelki inny rak toczacy ten "biznes". CDN w 2012, niestety Twojemu serwerowi (jesli ruszy bo to malo prawdopodobne ruszy) nie daje zbyt wielkich szans w tej rzeczywistosci
 
Pacc np. by ograniczał jedynie możliwość zrobienia takich questów jak inq czy poi, oraz tereny yalaharu i zao
 
Wiekszosc graczy, ktora zaczynala w czasach tibii 8.x stwierdzi po kontakcie z takim hunterem, ze on jest po prostu zbugowany. Pare osob moze doceni Twoja prace, reszta bedzie robila wielkie oczy po chuj ktos na otsie robil zeby na przyklad assassinki dalo sie kupic tylko z assassin outfitem. Takich mamy dzisiaj graczy

Platny PACC na OTS? Jestes jakies 3 lata do tylu. Teraz PACC to oczywiste dla graczy, ze za darmoche. Poza tym teraz przestaja wystarczac free punkty dla gildii i inny badziew. Zaczynaja sie "turnamenty" i wszelki inny rak toczacy ten "biznes". CDN w 2012, niestety Twojemu serwerowi (jesli ruszy bo to malo prawdopodobne ruszy) nie daje zbyt wielkich szans w tej rzeczywistosci

A ty 5 do tyłu, to że nikt nie stawia serwerów z płatnym pacciem, nie oznacza że owy nie wypali. Co do Twojego przykładu z hunterem, to na zdrowy rozum, przecież jak będzie startować z serwerem to napisze o tym? jeśli ludzie tego nie będą chcieli nie wejdą?

Co do Twojego kolejnego zarzutu, że im punkty nie wystarczają i chcą "turnamenty", nie prawda. Ktoś sobie zrobił to na otsie i zaczęli "papugować", a tak naprawdę gildie tego nie lubią, bo siedziałem z liderami i gadałem o tym na vencie.

Wszystko ok, zajebiście tylko jedno pytanie cipsoft może się dowalić do modyfikacji klienta?

Jeśli legal, to tylko robić i ruszać, bo wypali na 99 % !
 
Hm, bo w sumie,jedyne co trzeba zrobić to pobrać nowy plik tibia.spr i tibia.dat i wkleić do folderu z tibia 8.60, nie udostępniano by całego clienta, a jedynie te 2 pliki, resztę (czyli tibia.exe, tibia.pic) gracz musiał by mieć, np. ściągnął by ze strony remer'a. Za coś takiego by się chyba nie przyczepili, zresztą, żeby im się opłaciło walczyć o to w sądzie, to taki ots by musiał naprawdę niezłą furorę zrobić.

Co do tego hunter'a, to nie uważnie przeczytaliście mój post, te huntery i mino magi itp. z clientów 7.x byłyby na specjalnej Arei 7.x, tak to po normal mapie 8.60 by chodziły huntery z 8.60.
 
Ja bardzo popieram pomysł płatnego PACC, ale za nieduże pieniądze.
 
A ty 5 do tyłu, to że nikt nie stawia serwerów z płatnym pacciem, nie oznacza że owy nie wypali. Co do Twojego przykładu z hunterem, to na zdrowy rozum, przecież jak będzie startować z serwerem to napisze o tym? jeśli ludzie tego nie będą chcieli nie wejdą?

Co do Twojego kolejnego zarzutu, że im punkty nie wystarczają i chcą "turnamenty", nie prawda. Ktoś sobie zrobił to na otsie i zaczęli "papugować", a tak naprawdę gildie tego nie lubią, bo siedziałem z liderami i gadałem o tym na vencie.

Wszystko ok, zajebiście tylko jedno pytanie cipsoft może się dowalić do modyfikacji klienta?

Jeśli legal, to tylko robić i ruszać, bo wypali na 99 % !

nie no dobra, nie czepiam sie, jesli to ruszy to no problemo chetnie popatrze jak to sie utrzymuje ten serwer z platnym pacc
 
To że teraz są same serwery z rl mapą lub evo nie oznacza że jeśli ktoś chce postawić serwer rpg to jest z góry skazany na porażkę, wiem że jest spora grupa graczy którzy by pograli na dobrym rpg serwerze jednak wydaje mi się że Ci gracze różnią się od typowego tibijczyka ponieważ woleli by grać na serwerze na którym nie można używać bota a wszelkie próby złamania tego zakazu karane będą np banem. Od zawsze było tak że na serwerach rpg najważniejszy nie był lvl postaci a ludzie z którymi się grało. Kiedyś na serwerach rpg było tak że każdy znał każdego i można było bez problemu rozpoznać nowego gracza ponieważ znało się wszystkie name na serwerze. Dziś typowy serwer wygląda tak że wbija team stawia bota czasem wychodzi na jakieś ob lub lata i robi random pk w mieście. Więc jeśli już robić jakiś ambitny serwer to trzeba robić go z myślą o graczach którzy mimo wszystko będą grali dla przyjemności a nie dla teamów które włączą bota i "opanują" serwer ponieważ nie będą karani za nic. Przemyśl to jakich byś chciał mieć graczy na serwerze.
 
To że teraz są same serwery z rl mapą lub evo nie oznacza że jeśli ktoś chce postawić serwer rpg to jest z góry skazany na porażkę

Oczywiste, że przyciągnie dużą ilość graczy bo sam też znam sporo ludzi co pograli by na servie rpg, a teraz są same rl mapy i evo bo nikomu nie chcę się dupy ruszyć żebo zrobić rpg bo jak postawisz na szybko rl lub evo to też zarobisz.
 
Na zdjęciach które pokazałeś to wygląda jak by klient 7.6 zostawione stare itemy plus kilka nowych z klienta 8.7+ i coś własnego, wygląda to całkiem ciekawie jak dla mnie.
 
ja sobie czasami pkuje mckami na classic.otserv.net, tam jest płatny pacc a 90% graczy go posiada, więc kupują, normalnych graczy, którzy expia itd. jest ok. 100, czasem 150, bo nie licze tych co na trainerach..... oczywiście ceny nie są wygórowane, za 5 dni pacca - 2,50zł...

A twój projekt to coś świeżego i bardziej motywującego do wykonywania zadań, np. musisz zrobić assassina, żeby kupić stary itd.
 
A twój projekt to coś świeżego i bardziej motywującego do wykonywania zadań, np. musisz zrobić assassina, żeby kupić stary itd.

Miałem to na swojej RL MAPIE chyba z 3 lata temu, dzieci płakały że nie chce im się robić :D za to ci co zrobili tego questa mieli dużo sianka bo handlowali assassin starami :d. Z czasem wywaliłem tego questa ;p (a miałem nawet pełny quest żeby uzyskac dostep do goromy)
 
1. Jesli chcesz robic real mape to i tak gowno z tego ci wyjdzie. [real mapa = real tibia ci co graja na ots to tylko zeby sie bocic a dla rpg graja na rl]
2.Nowy klient to zly pomysl
3.Staly exp = Super grywalnosc
4.Pacc = dobry pomysl
Itemy = poco ktos ma sie meczyc skoro moze kupic itemy?
5.Wprowadz najnowszego klienta :)
jest Neobot i dosc duzo osob go ma. jak sie go rozpowszechni to moze powstana Cracki
 
Właśnie też myślałem nad wprowadzeniem client'a np. 9.4, ale narazie ze względu na graczy nie ma do tego dobrych warunków, jeśli chodzi o postawienie rl mapy w stylu rpg.
Jeśli już będę stawiał server 9.4 to najpierw stworzę pod 8.60, żeby "wykreować markę", po za tym podniesienie do nowego clienta, wymaga wielkich zmian mapy, a trackowanie screen --> program ---> mapa dłużej znacznie trwa niż plik .cam --> program --> mapa.


Co do exp stage'a, pracuje teraz nad dobrą zmianą wielomianu lvl'a (wzoru, który określa ilość expierience na zmianę lvl'a)
Stwierdziłem, że lepiej napisać nowy podział expa na lvle niż kombinować nad rate'ami. Speed graczy już zedytowałem, by też nie było tak wielkich różnic między graczami, ale też głównie dlatego, że psół się balans w walce z potworami.


Hmm, pacc chcę zrobić w miarę tani, oraz by nie ograniczał tak bardzo jak na real tibii, do tego będzie on formą runek, by gracze mogli łatwo nim handlować ;p
(Heh pamietam jeszcze te czasy, że nie było jak teraz, że jak masz gildie to Ci admin ots'a sponsoruje shop itemy/pacc, tylko jak każda gildia miała jakiś takich noobów, tylko dlatego by kupowali im takie rzeczy ;p)
A oprócz takiego postępowania, poprostu ludzie, ze słabszym lvlem, będą kupowali pacc'a by też sprzedać h lvl'om za wysoki hajs, którzy to h lvl'e będą posiadali ;p




Hmm co do kwestionowania, czy ots z rl mapą może być rpg, to myślę, że może, ale nie wystarczy zrobić tego co cipsoft, ale też mieć na tyle siły by wypierdolić niektóre orshowate gówna, lub przynajmniej je ograniczyć, lub poprostu zmienić.

Rl-map jest ciekawa, pod warunkiem, że:
- wszystko działa (tu chodzi o to, że nie ma błędów, nie chodzi o odwzorowanie 100%, ale np. jak jakaś dzwignia ma u nas nie działać, to albo naprawić, albo wypierdolić w kosmos, fakt najczęściej naprawiam, bo poprostu, moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie)

- nie jest za łatwo, ale też nie zbyt hardcorowo, ja zacząłem grać na ots'ie(to było daaawno temu, pierwszym ots'em na którym zacząłem przygodę był orion ots), nie było łatwo grać, ale też jak się padło to nie było takiego szoku jak na rl, że się zjebało akcję i poprostu jak na rl się pada to zazwyczaj pierwsze co to myśl "kurwa nie chce mi sie grac, wszystko co zyskalem to stracilem, pierdole", na ots;ie tak nie ma, prawda, że im większy lvl tym bardziej boli, ale i tak jak ktoś padł ostro na rl tibii, to potem śmierć na ots'ie na rs'ie wydaje się niczym.

- ważne by gracze odczuwali radość np. ze zdobytego dsm'a itd.

- tibia to gra online, teraz wspólnie jedynie robi się questy i chodzi na wary, hunty to ewentualnie na mocnych questach lub parami, np. 2 pallów hunci annihiliona itp.. Chodzi o to, żeby przywrócić czasy, kiedy to się szło EXPIĆ, nie tylko huncic dla itemów, ale też dla expa, niektóre potwory. Tak, to będzie najtrudniejsze do zrobienia, odpowiedni balans, trzeba też to tak zrobić by poprostu niektóre potwory nie dały się pokonać inaczej niż w drużynie.



//Edit:

Fracek, założyłeś kiedyś swój temat, o revolution data pack:
http://otland.net/f28/revolution-datapack-idea-137523/

Po co mnie krytykujesz więc? Wgl może to poprostu twoje własne wyżuty, że to nie ty tworzysz taki server tylko ktoś inny? Typowe dla Polaków, jak rzucisz pomysł, to jest spoko, ale jeśli ktoś już zacznie go robić to już trzeba się przypierdolić, no bo jak inaczej? Nawet jeśli nie objechać, to tak skomentować by poprostu porzucił swoją idee, zniechęcić go zwyczajnie do tego..
Niektóre posty są poprostu wątpieniem czy się uda czy nie, dają rady itp. Ale twoje to zwykłe zniechęcanie no ;/

Przykro mi z tego powodu jest ;/
 
Last edited:
Podoba mi się pomysł - sam bym zagrał, gdyby nie fakt, że to OTS. Jak wiadomo, mało który OTS stoi dłużej niż 1-2 lata więc darowałbym sobie.

Co innego, jeśli CipSoft stworzył by serwer 7.6 - no life :p.
 
Back
Top