• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z no-ip bądź też dynDns

Martynka

New Member
Joined
Nov 27, 2009
Messages
139
Reaction score
0
Location
Płock
Witajcie wszyscy czytelnicy mojego tematu. Od kilku tygodni drażni mnie pewien problem właśnie z tymi usługami (no-ip.com) (dyndns.com)
A problem tkwi w tym : ale najpierw opiszę wszystko dokładnie co posiadam

1 intel core 2 Quad (2,33GHZ) , (4Gb Ram), system windows XP
2 Neostrada 2 MB + LIVEBOX
Postanowiłam sobie z nudów rozpalić na kompie OTS-a
oczywiście wszystko hula jak trzeba (porty odblokowane itd itp )
no i OTS sie zaczyna rozkręcać tzn + - 40 graczy teraz przejdźmy do rzeczy:

Wszyscy sobie grają, itd itp aż tu nagle po mniej więcej 5ciu 6ciu godzinach online OTSa nikt nie może się na niego zalogować dopóki go nie zrestaruję no nie wiem zawiesza się te no - ip czy coś
miał ktoś kiedyś podobną sytuację ? jeśli tak to prosiłabym o kilka porad,gdyż jest to bardzo uciążliwe zwłaszcza w nocy gdy śpię a tu musze wstawać i robić restart ;/
dodam jeszcze że komenda "ipconfig/flushdns" nie pomaga
 
A jaki błąd dostają ludzie? Może to wcale nie wina domenki?
 
Błąd ( Error connection ..... cos tam cos tam) nie pamietam dokladnie a w tej chwili nie jestem w stanie tego sprawdzic ;/ ale błąd tak jakby OTS był offline dodam jeszcze ze czasami wyskakuje acc maker ale nie mozna sie zalogowac , czasami nie wyskakuje tylko odrazu wywala błąd
 
Neostrada zmienia ip raz na 24h z tego co wiem. Na jakie IP masz zbindowanego tfsa ?
 
no mniej wiecej co 24h chociaż nie zawsze
IP w configu lua wklepałam te ze strony no-ip.com
a i właśnie zgadłeś silnik TFS dokładniej TFS 0.3.6_svn.
jeśli uważasz że to może nie wina domenki to czego to może być wina ?
napewno nie silnika bo kiedyś miałam wcześniej OTS i było to samo ;/
 
Zbinduj na prywatne STAŁE ip ( te ktore dostajesz z DHCP, ale przypisz je sobie na stale recznie ), na liveboxie przekierowanie portow 7171 i 7172. Dyndnsa chyba na liveboxie mozesz tez ustawic.

Powinno dzialac.
 
jeśli ktoś coś wie na ten temat byłabym wdzięczna za jakąkolwiek pomoc mogłabym spać spokojnie w nocy uciążliwe to jest nawet gdy jestem w pracy komp włączony 24/7 a tu na OTSa nie można wbić ;/
 
chyba mnie źle zrozumiałeś ja mam ddns w liveboxie ustawiony ale ani ddns ani no-ip nie spełnia moich oczekiwań a stałe ip z DHCP nie wypali ponieważ to jest ip lokalne zaczynające się na 192... na które nie można dostać się z zewnątrz
 
IP w configu lua wklepałam te ze strony no-ip.com

Ip rozumiem, że numeryczne. Spróbuj wpisać domenę
 
to niestety źle rozumiesz ;D domene wpisałam no kurcze nikt nigdy nie miał takiego problemu ?
 
Czyli wklepałaś hosta :)

Podczas tego "rozłączenia" poproś któregoś z graczy żeby spróbował puścić ping do Twojego serwera. Czy Ty osobiscie mozesz sie zalogowac?
 
sprawdź może z dyn.pl czy coś
ja bym sprawdził, ale jak odłącze modem z włączonym kompem to mi cpu do 100% skacze i musze reseta lol
 
dodam jeszcze że wtedy gdy nie można wejść na OTSa stronka działa bez zarzutów czyli na stronkę można na OTS nie ;( help pomocy mógłby mi ktoś pomóc ? ktoś by mógł chociaż napisać czego to jest wina że tak się dzieje
 
wpisz w cmd ipconfig/all wklej tutaj i wpisz to takze po tym jak gracze nie moga sie logowac, no i oczywiscie wklej tutaj
 
ja osobiście wtedy mogę się zalogować ale nikt inny z poza mojej sieci już nie wejdzie gdyby ktoś puszczał ping to już by było połowe drogi do sukcesu bo server by crashnął wtedy a po crashu sam sie odpala więc ots by byl online wtedy gdy np spie no cofka by byla ale chociaz by działał macie jakieś rady na to ?
dyn.pl odpada na wszystkim juz chyba próbowałam
 
ping to nie flood!

Czy wtedy następuje rozłączenie liveboxa?

W sensie zmiana ip numerycznego?
 
o_O prosze screen z ipconfig/all
Image-Share - image-png-143-284
a co do resetu liveboxa nie mam pojęcia przypuszczam właśnie że tak się wtedy dzieje i coś się zawiesza nie nadąża zaktualizować ( DNSy ) ale ręki sobie uciąć nie dam nie wiem na 100 %
 
ok po zawieszeniu też zrobie screen i wkleje tutaj i averatec liczę na twoją pomoc ;) oczywiście chodzi o karte internetową sieci bezbrzewodowej wi-fi
 
Back
Top