• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Problem z no-ip bądź też dynDns

darqines weź się ogarnij po co mam podawac się za chłopca skoro nim nie jestem
 
kula to jak bym tego revdns w config wklepała to by było ok ? nie wiem nie znam się na tym
 
A mi się wydaję że ty poprostu nic nie umiesz w routerze zmienić.

Wchodzisz do przeglądarki, wpisujesz:
http://192.168.1.1

teraz poprosi cię o hasło:
zapewne te defaultowe jeśli ci nikt nie zmieniał/ty nie zmieniałaś

chyba login: admin
hasło: admin

Klikasz na System Tools | Backup & Restore Configuration

mniej więcej tak to wygląda:

tplink01.jpg


robisz Backup, więc klikasz na Backup, zapisujesz gdzieś na pulpit czy tam gdzie chcesz.

Później wchodzisz do DHCP wpisujesz adres DHCP przypisany który dostałaś , aha i sprawdź Porty:
znajdziesz je tutaj mniej więcej, nie wiem jaki ty masz panel

tplink02.jpg


w Virtual Servers tak jak na screenie przedstawione dodajesz porty.
 
a czym jest revdns? potocznie zwanym hostem...

sprecyzowalem, zeby 'Martynka' sobie na necie poszukac mogla (czytaj caly kontekst), bo host wedlug wikipedii na przyklad ma sie nijak do revdnsa.
 
sprecyzowalem, zeby 'Martynka' sobie na necie poszukac mogla (czytaj caly kontekst), bo host wedlug wikipedii na przyklad ma sie nijak do revdnsa.

kto Ci musi uswiadomic, ze wikipedia to nie jest zrodlo naukowe...
 
Lion94 jak moge nie umieć w routerze nic zrobic i na niego wejść skoro przekierowałam porty ustawiłam usługe DNS nieeeenoo
 
Zauważyłam że problem występuje po zmianie IP coś się wtedy zawieszqa i nie można wbic na OTS strona działa a jak się chce wbić na OTS wyskakuje account manager dajesz ok i dalej "please wait your character is being loaded" i czekasz czekasz czekasz.... i po 5 minutach error connecting błąd 1044 coś tam coś tam ma ktoś jakieś rozwiązanie na to ? żeby nie zamulał przy zmianie ip
 
Napisz sobie skrypt, ktory bedzie np. co 5 minut sprawdzal jakie masz IP i jesli nie jest to IP z configa, to w configu zmienni na to wlasnie IP i restartnie serwer, ewentualnie zamiast zmieniac w configu, albo niech sprawdza czy socket jest otwarty tego serwera z ostatnio znanym IP i jesli nie to niech killuje proces TFS'a, ale najpierw jeszcze niech save executnie wiesz nie? no i potem odpali teefesa i w parametrze nowe IP, wiesz nie? (--ip=ajpi tutaj nie?) no bo wiesz, tak jakby masz odpalonego serwa na innym IP, wiesz nie?
 
wiem wiem nie ? no ale wiesz bo ajpi w configu wpisalam domene (hosta) ktory sie przypisuje do mojegi ajpi tak jak mi ktos napisze taki skrypt to bedzie fajnie bo dla mnie to jest wgl czarna magia myslalam zeby bota ustawiac zeby co iles tam godzin robil /save a nastepnie /shutdown ale to glupi pomysl ale teraz mam przynajmniej dostęp do TFSa jak jestem w pracy tylko co wtedy jak śpie ?
 
Ustaw sobie budzik tak np. co 2 godzinki niech Cie budzi :)
 
Witajcie wszyscy czytelnicy mojego tematu. Od kilku tygodni drażni mnie pewien problem właśnie z tymi usługami (no-ip.com) (dyndns.com)
A problem tkwi w tym : ale najpierw opiszę wszystko dokładnie co posiadam

1 intel core 2 Quad (2,33GHZ) , (4Gb Ram), system windows XP
2 Neostrada 2 MB + LIVEBOX
Postanowiłam sobie z nudów rozpalić na kompie OTS-a
oczywiście wszystko hula jak trzeba (porty odblokowane itd itp )
no i OTS sie zaczyna rozkręcać tzn + - 40 graczy teraz przejdźmy do rzeczy:

Wszyscy sobie grają, itd itp aż tu nagle po mniej więcej 5ciu 6ciu godzinach online OTSa nikt nie może się na niego zalogować dopóki go nie zrestaruję no nie wiem zawiesza się te no - ip czy coś
miał ktoś kiedyś podobną sytuację ? jeśli tak to prosiłabym o kilka porad,gdyż jest to bardzo uciążliwe zwłaszcza w nocy gdy śpię a tu musze wstawać i robić restart ;/
dodam jeszcze że komenda "ipconfig/flushdns" nie pomaga
Brzmi to jak zabawny problem.
może to być sieć daje net-kick, a serwerem jest trochę na podsłuchu, a może yous OS, w tym przypadku można utracić dostęp do Internetu (lub tylko serwer) ze względu na net-kick .. =)
 
Brzmi to jak zabawny problem.
może to być sieć daje net-kick, a serwerem jest trochę na podsłuchu, a może yous OS, w tym przypadku można utracić dostęp do Internetu (lub tylko serwer) ze względu na net-kick .. =)

przecież ty nie polak, ty translatorem tłumaczyć język angielski na polski =d :)
 
RealSoft no i co w zwiąsku z tym ? jakieś rozwiązanie ?
opcja z budzikiem odpada nie bede sie budziła co 2 h xD
 
przecież ty nie polak, ty translatorem tłumaczyć język angielski na polski =d :)
Oh yee! =) Rozmawiać Polski. tylko trochę zły, ale przynajmniej coś

RealSoft no i co w zwiąsku z tym ? jakieś rozwiązanie ?
opcja z budzikiem odpada nie bede sie budziła co 2 h xD

Wygląda na to, będziesz spać górę dwie godziny czas potem
 
RealSoft xD hehe ty rozmawiać polski całkiem GITes nawet troche rozumieć to nie da się tego ominąć ? XD
 
Back
Top