• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Serwerownie - opinie, pytania oraz wszystko co z nimi związane

Ciekawie w kimsufi oraz całym OVH wygląda nowa oferta ochrony przed atakami sieciowymi (DDoS) która jeszcze jest wprawdzie w fazie testów lecz już w Sierpniu będzie działać oficjalnie.
Mowa tutaj o VAC które OVH wprowadziło na wszystkie serwery w Roubaix. Pod koniec Sierpnia ochrona będzie również dostępna w Strasbourgu.
Więcej można poczytać tutaj, info prezesa OVH: URGENT AND IMPORTANT: Anti-DDoS Protection - OVH Forum

Mały screen jako dowód (nudzi mi się):
123.jpg


Mogę powiedzieć tylko tyle, że moim zdaniem wkrótce OVH nieźle dokopie Hosteamowi ;) Ludzie ceniący jakość i mający "trochę" pieniędzy zostaną w HT napewno. Lecz dla tych którzy obawiają się ataków sieciowych a nie posiadają funduszów na serwer w HT to OVH już teraz może zapewnić że tak powiem "Anty - DDoS". VAC załącza się automatycznie po wykryciu nieprawidłowego ruchu przychodzącego do serwera. Od tego momentu ruch zostaje filtrowany przez VAC i następnie przepuszczany.

Jeszcze tylko apropo jak duża ta ochrona ma dla całej sieci być ;) Przetłumaczcie sobie sami...
"The total capacity of our 3 VACs is 3 x 160Gbps, which is 480Gbps/480Mpps. It's the biggest known mitigation infrastructure that a
an infrastructure supplier has made available to their customers. "

Pozdrawiam,
Dreamer
 

Attachments

Last edited:
Ciekawie w kimsufi oraz całym OVH wygląda nowa oferta ochrony przed atakami sieciowymi (DDoS) która jeszcze jest wprawdzie w fazie testów lecz już w Sierpniu będzie działać oficjalnie.
Mowa tutaj o VAC które OVH wprowadziło na wszystkie serwery w Roubaix. Pod koniec Sierpnia ochrona będzie również dostępna w Strasbourgu.
Więcej można poczytać tutaj, info prezesa OVH: URGENT AND IMPORTANT: Anti-DDoS Protection - OVH Forum

Mały screen jako dowód (nudzi mi się):
123.jpg


Mogę powiedzieć tylko tyle, że moim zdaniem wkrótce OVH nieźle dokopie Hosteamowi ;) Ludzie ceniący jakość i mający "trochę" pieniędzy zostaną w HT napewno. Lecz dla tych którzy obawiają się ataków sieciowych a nie posiadają funduszów na serwer w HT to OVH już teraz może zapewnić że tak powiem "Anty - DDoS". VAC załącza się automatycznie po wykryciu nieprawidłowego ruchu przychodzącego do serwera. Od tego momentu ruch zostaje filtrowany przez VAC i następnie przepuszczany.

Jeszcze tylko apropo jak duża ta ochrona ma dla całej sieci być ;) Przetłumaczcie sobie sami...
"The total capacity of our 3 VACs is 3 x 160Gbps, which is 480Gbps/480Mpps. It's the biggest known mitigation infrastructure that a
an infrastructure supplier has made available to their customers. "

Pozdrawiam,
Dreamer

doczytałem się że ta cała ochrona VAC (protekcja anty-ddos) będzie wliczona do usług,
czyli jak kupie dedyka i wybiorę sobie dodatek protekcyjny w pakiecie, to doliczą mi do faktury 1-5€?
czy będzie to troche droge rzecz? :p
 
doczytałem się że ta cała ochrona VAC (protekcja anty-ddos) będzie wliczona do usług,
czyli jak kupie dedyka i wybiorę sobie dodatek protekcyjny w pakiecie, to doliczą mi do faktury 1-5€?
czy będzie to troche droge rzecz? :p





- VPS: +£0.50/month
- KS: +£1/month
- SP: +£1/month
- EG: +£2/month
- MG: +£2/month
- HG: +£3/month
- Dedicated Cloud: +£5/month
- Colocation (France only): +€10/month



Myśle że nawet te 5-10 euro (20-40zł) w porównaniu z cenami w HT (250zł jeśli się nie myle za filtrowanie premium + 80zł msc) to grosze. Nie wiem jak to będzie, czy będą doliczać do faktury :p ... Ochrona będzie na wysokim poziomie za mniejsze pieniądze. Moim zdaniem, warto...
 
Last edited:
jak wyglada sytuacja z serwerami na tę chwile? co polecacie? lista z początku tematu jest dość leciwa i pewnie doszly jakieś nowe firmy które sa atrakycjne pod względem wydajnosci/jakosci i ceny?

poszukuje czegos do odpalenia servera na rl mapie i czegoś customowego. z tego co sie orientuje 6 gb ramu to minimum na rl mape? w kwestii procesora 2 rdzenie wystarczą do tego? wraz z małym customowym swiatem 8 gb wystarczy? oczywiscie wszystko pod linuxa..
 
jak wyglada sytuacja z serwerami na tę chwile? co polecacie? lista z początku tematu jest dość leciwa i pewnie doszly jakieś nowe firmy które sa atrakycjne pod względem wydajnosci/jakosci i ceny?
Jak wiesz co z czym się je to praktycznie jedna z trzech marek OVH:
Ale jak coś pójdzie nie tak, to support odpowie w ciągu 15 dni :/
 
w takim razie poluje na serwer od kimsufi tyle że w obecnej chwili nie mają na stanie tego z pożądaną przeze mnie specyfikacją..

dzieki za pomoc ;)
 
Z kimsufi jest ten problem ze nie mozna dodac/kupic dodatkowych adresow IP.

Dlatego tez swoj serwer zamowilem w hetzner.de, jest tam gielda uzywanych serwerow gdzie bardzo korzystnie mozna nabyc mocny serwer z dyskiem SSD (Serverbörse Root Server günstig ersteigern - Hetzner Online GmbH).

Do tego koszt dodatkowego IP to 1 EURO na miesiac, dzieki czemu mozna hostowac wiecej serwerow na jednej maszynie.
 
Przed chwilą miałem nietypową sytuację - mój port 80 został zaatakowany, w związku z czym Hosteam bez mojej wiedzy zablokował go wewnętrznie na moim hostingu. Napisałem do nich o 12, czy może to oni zablokowali ten port - odpowiedź z ich strony negatywna. Dopiero po 14 przypomnieli sobie, że to oni zablokowali, bo był zbytnio przeciążony atakami i zostanie otwarty NAJWCZEŚNIEJ następnego dnia.

Ogólnie jestem ponad rok u nich, ale taka sytuacja zwaliła mnie z nóg. Żadnego poinformowania klienta, że jego port został zablokowany (tylko łaskawie trzeba się o nich o to pytać), żadnej rekompensaty jak na razie z tego tytułu nie otrzymałem, a podobno tacy dobrzy w filtrowaniu ataków.
 
Last edited:
z racji tego że na kimsufi nie było możliwości kupna serwera w fajnej specyfikacji kopiłem dla testów w promocji dedyka z webtropia.com - niemiecka serwerownia z której kiedyś korzystałem.. serwery w roznych konfiguracjach i cenach ale najtansza opcja oferuje
pixel.png
Intel i7-4790k oraz 32 gb ramu w cenie 35 euro miesiecznie :D w promocji na pierwszy miesiac za 15 mozna dostać :)
 
Back
Top