• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Jutro szkoła - jak wrażenia?

Status
Not open for further replies.
Podstawy warto znać, tak samo paru innych języków. Jakby iść Twoim tokiem rozumowania to parę innych przedmiotów przedmiotów jest również zbędnych.
Ba, pare, albo i większość. Tak na prawdę w szkole baardzo mało uczą rzeczy, które przydadzą się w życiu. Piszę "bardzo mało", gdyż niektóre rzeczy jednak się przydają.
 
W Szwecji za 15 lat rozpoczną naukę języka Chińskiego.
Powodem tego jest szybki rozwój Chin, co idzie za tym, że przedsiębiorcy powinni opanować ten język, aby ich interes rozwijał się pomyślnie z udziałami Chińczyków <-> Przedsiębiorca.

Szwedzkie ministerstwo edukacji wprowadzi obowiązek nauki języka chińskiego we wszystkich szkołach. Szwecja będzie pierwszym krajem w Europie, które zdecydowało się na taki krok.
Lekcje miałyby się odbywać w ostatnich klasach szkół podstawowych oraz we wszystkich klasach gimnazjum. Szef resorty edukacji, Jan Björklund z partii liberałów przewiduje jednak, że wprowadzenie nowych zaleceń zajmie od 10 do 15 lat.


#up

Mnie przydaje się tylko Fizyka, Matematyka, które z resztą bardzo lubię. :)
 
Podstawy warto znać, tak samo paru innych języków. Jakby iść Twoim tokiem rozumowania to parę innych przedmiotów jest również zbędnych.

na co mi byla historia i wos w klasie maturalnej o profilu biol-chem do teraz nie wiem
 
Czy warto znać to może decydować ten który miał by się tego języka nauczyć, a nie minister czy szkoła.
A czy tak nie jest w niektórych szkołach? U mnie były dwie równoległe klasy o tym samym profilu, jedna z niemieckim a druga rosyjskim, przy rekrutacji patrzyli kto czego się uczył (i chyba z jakim efektem) i kierowali do odpowiedniej klasy. Jak komuś nie pasowało to zawsze można było się przepisać.

Co do innych przedmiotów to według mnie podstawowa wiedza z każdej dziedziny jest potrzebna, ale nauka o jakiś zaawansowanych procesach komórkowych w roślinkach albo reakcjach otrzymywania fenoli to przesada. Jak kogoś to interesuje to idzie na odpowiedni profil, reszta zapomina po jakimś czasie.

oraz wiedzieć co zrobił Lechu Wałęsa.​
To zależy od nauczyciela, od jego poglądu na tamte wydarzenia :)
 
A czy tak nie jest w niektórych szkołach? U mnie były dwie równoległe klasy o tym samym profilu, jedna z niemieckim a druga rosyjskim, przy rekrutacji patrzyli kto czego się uczył (i chyba z jakim efektem) i kierowali do odpowiedniej klasy. Jak komuś nie pasowało to zawsze można było się przepisać.

Co do innych przedmiotów to według mnie podstawowa wiedza z każdej dziedziny jest potrzebna, ale nauka o jakiś zaawansowanych procesach komórkowych w roślinkach albo reakcjach otrzymywania fenoli to przesada. Jak kogoś to interesuje to idzie na odpowiedni profil, reszta zapomina po jakimś czasie.


To zależy od nauczyciela, od jego poglądu na tamte wydarzenia :)

Poza biol-chemem na prawdę uczą w bardzo okrojonym zakresie biologii i chemii
 
Pisalem, ze ide teraz do drugiej klasy, owszem chemia nie jest jakos spejcalnie zaawansowana, jednak biologia to pierdolenie ktore nam sie nigdy nie przyda (moze to i tak malo w por. do biol-chem, ale na chuj nam znac dokladny proces krzepniecia krwi, budowe wlokien kolagenowych i aktynowych etc...).
 
@Wymietek nie broń kurwa szkoły.
Bo nasz system edukacji jest żałosny.
 
Chemia jest zajebista.
Gdy dodasz do związku chemicznego DOS, pierwiastek chemiczny D wyjdzie Ci arcyzajebiste połączenie...

DOS + D -> DDOS
Komu się to nie przyda? :D
 
Nie ma takiego pierwiastka jak D, a nawet gdyby był to nie wiem czy dołączyłby się do Tlenu(ma dwie 'łapki'?) i Siarki(sześć?).
 
Chemia jest zajebista.
Gdy dodasz do związku chemicznego DOS, pierwiastek chemiczny D wyjdzie Ci arcyzajebiste połączenie...

DOS + D -> DDOS
Komu się to nie przyda? :D
Siarczan-czego?
Podstawy warto znać, tak samo paru innych języków. Jakby iść Twoim tokiem rozumowania to parę innych przedmiotów jest również zbędnych.
Wos+historia mogło by być jedno i to samo tj w gimnazjum gramatyka jest na jęz. Polskim. Plastyka powinna być nie obowiązkowa, ale dalej nie kminie na chuj mi Rosyjski? Wciąż mam nadzieję trafić do klasy z Niemieckim przynajmniej w Niemczech można więcej się dorobić.
A czy tak nie jest w niektórych szkołach? U mnie były dwie równoległe klasy o tym samym profilu, jedna z niemieckim a druga rosyjskim, przy rekrutacji patrzyli kto czego się uczył (i chyba z jakim efektem) i kierowali do odpowiedniej klasy. Jak komuś nie pasowało to zawsze można było się przepisać.
U nas mają wyjebane i po prostu palnęli listę na pół. Z tego co słyszałem od sąsiadki-pseudo-nauczycielki informatyki raczej nie będzie możliwości przepisywania się.
Co do innych przedmiotów to według mnie podstawowa wiedza z każdej dziedziny jest potrzebna, ale nauka o jakiś zaawansowanych procesach komórkowych w roślinkach albo reakcjach otrzymywania fenoli to przesada. Jak kogoś to interesuje to idzie na odpowiedni profil, reszta zapomina po jakimś czasie.
W sumie racja. Co mnie obchodzi fizyka i jakie to ma znaczenie w programowaniu? Będę chciał napisać jakiś program to sobie poproszę elektronika do pomocy z wzorami albo poszukam w googlach.
To zależy od nauczyciela, od jego poglądu na tamte wydarzenia :)
nie zrozumiem nauczycieli ani ministerstwa edukacji raczej.

Edit: Z drugiej strony szpan przed kolegami z klasy z niemieckim jak płynnie rozkminiam cyrylice bezcenne xDD!
Chociaż szczerze bardziej bym wolał chiński mieć wtedy szpan x2
 
Fizyka na studiach jest na wysokim poziomie także się uczyc!
 
W sumie racja. Co mnie obchodzi fizyka i jakie to ma znaczenie w programowaniu? Będę chciał napisać jakiś program to sobie poproszę elektronika do pomocy z wzorami albo poszukam w googlach.
Fizyka to taka ciekawsza matematyka, bardziej życiowa. A przydaje się głownie do odsiewania leni na pierwszym roku studiów technicznych.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top