• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Ogólny temat o motoryzacji :)

wiecie może co grozi w polsce jeśli by mnie złapali a nie miał bym prawka?

chodzi o 125 ;d , bez prawka a1 ;d

więc nie wiem czy się opłaca jeździć bez prawka czy zrobić prawko ;p
 
Chyba tak samo jak w przypadku braku prawa jazdy kategorii B, czyli 500 zl + zabezpieczenie pojazdu (odholowanie na parking w/e).
 
czyli wychodzi tyle samo co za prawko ;/ tylko że tam muszę zapłacić a bez prawka mogą mnie nie złapać :D
 
jak nie nie masz kategorii to 300 zł, jak nie masz ogolnie uprawnien to 500 zł, jak zaparkujesz bezpiecznie (przed kontrolą, bo później nie pozwolą) to nie będzie holowania, ale ktoś z prawkiem będzie musiał wpaść, bądź z lawetą
 
jak nie nie masz kategorii to 300 zł, jak nie masz ogolnie uprawnien to 500 zł, jak zaparkujesz bezpiecznie (przed kontrolą, bo później nie pozwolą) to nie będzie holowania, ale ktoś z prawkiem będzie musiał wpaść, bądź z lawetą

albo bieg w dół gaz do dechy znaleźć byle jaką krzyżówkę skręcić w stronę gdzie jest więcej krzaków zajechać w krzaki położyć motor , położyć się koło motoru i czekać aż przejadą :D

ewentualnie wjechać do kogoś na podwórko i jak będzie spoko typ schować motor do garażu i czekać :D
 
Ja tam jestem w posiadaniu motoru i rzeczy motoropodobnej:
- Keeway matrix 2007 (a idź z tym gównem)
- Honda CR85 (cross, zajebista sprawa)
 
jak nie nie masz kategorii to 300 zł, jak nie masz ogolnie uprawnien to 500 zł, jak zaparkujesz bezpiecznie (przed kontrolą, bo później nie pozwolą) to nie będzie holowania, ale ktoś z prawkiem będzie musiał wpaść, bądź z lawetą

Huja.. mnie jak złapali to normalnie się zatrzymałem i niby ok ale nie mam uprawnień i kasku nie miałem... dobrze ze była policjantka bo ten drugi typ to jakiś wredny.. kazali mi pchać go do domu , powiedział ze jak mnie zobaczy na motorze to mi opony poprzebija i holowanie lol...
 
Huja.. mnie jak złapali to normalnie się zatrzymałem i niby ok ale nie mam uprawnień i kasku nie miałem... dobrze ze była policjantka bo ten drugi typ to jakiś wredny.. kazali mi pchać go do domu , powiedział ze jak mnie zobaczy na motorze to mi opony poprzebija i holowanie lol...

i 5 stów w plecy :D
 
albo bieg w dół gaz do dechy znaleźć byle jaką krzyżówkę skręcić w stronę gdzie jest więcej krzaków zajechać w krzaki położyć motor , położyć się koło motoru i czekać aż przejadą :D

ewentualnie wjechać do kogoś na podwórko i jak będzie spoko typ schować motor do garażu i czekać :D

aj ta fantazja :D co konsekwencji dodajcie sobie jeszcze dwu letni zakaz podchodzenia do egzaminu na p.j.
 
aj ta fantazja :D co konsekwencji dodajcie sobie jeszcze dwu letni zakaz podchodzenia do egzaminu na p.j.

no bez fantazji ;p wolałem sobie kupić yamahę tzr zarejestrowaną na 50 cm3 z oryginalnym cylindrem 80cm3 :D v-max ok. ~120km/h :D jeszcze dokupię tłumik od jakiejś 500-800 to będzie ładniejszy dźwięk :p no i osiągi może z 10km/h pójdą w górę :D
 
ten motorek 50 cm3 nie uciagnie Ci tlumnika od 500, lepiej zostan przy tibii
 
aj ta fantazja :D co konsekwencji dodajcie sobie jeszcze dwu letni zakaz podchodzenia do egzaminu na p.j.

terefere kuku, Voler pisze z dupy wyciągniete info ;/
TERAZ NIE MA ODROCZENIA!!! POLICJA NIE MOŻE NAŁOŻYĆ TAKIEJ KARY, TAKŻE MANDAT brać i grzecznie odmaszerować do domu...
Inna bajka jak zaczniesz spierdalać i Ci się nie uda, ale to już tylko debile typu kulfon tak potrafią i wtedy to sąd nakłada takie odroczenie...
 
terefere kuku, Voler pisze z dupy wyciągniete info ;/
TERAZ NIE MA ODROCZENIA!!! POLICJA NIE MOŻE NAŁOŻYĆ TAKIEJ KARY, TAKŻE MANDAT brać i grzecznie odmaszerować do domu...
Inna bajka jak zaczniesz spierdalać i Ci się nie uda, ale to już tylko debile typu kulfon tak potrafią i wtedy to sąd nakłada takie odroczenie...

W tym przypadku masz racje oparłem swoją wiedze na starych prawach - z tego co przeczytałem teraz jest nieco inaczej.

jeśli policjant okaże się wyjątkowo dociekliwy i ustali, że w ogóle nie posiada kierowca uprawnienia do kierowania pojazdem mechanicznym na drodze publicznej (czyli po prostu prawa jazdy), będzie mógł nałożyć na kierowce, w drodze mandatu, karę grzywny do maksymalnej wysokości 500 zł.
Ponadto, właściciel, posiadacz, użytkownik lub prowadzący pojazd, który dopuszcza do prowadzenia pojazdu na drodze publicznej osobę nie mającą wymaganych uprawnień, również może być ukarany karą grzywny do maksymalnej wysokości 500 zł. Jak widać obecność takiej osoby w samochodzie stanowi w świetle prawa okoliczność nie łagodzącą, a wręcz zwiększającą odpowiedzialność.
Policjant nie ma kompetencji, aby z tytułu popełnionego wykroczenia, zabronić podchodzenia do egzaminu na prawo jazdy. Jednakże może on zawiadomić ośrodek szkolenia kierowców, w którym uczęszcza Pani na kurs prawa jazdy o popełnionym wykroczeniu. Kwestię tego, czy takie zawiadomienie wpłynie w jakimkolwiek stopniu na możliwość zdawania egzaminu na prawo jazdy reguluje z pewnością odpowiedni regulamin obowiązujący uczestników kursu na prawo jazdy w danym ośrodku szkolenia kierowców.
 
Z jazdą bez prawka jest tak : (pytałem mojego instruktora na prawko, był policjantem)
• do 16 lat gdy cie złapią to sąd rodzinny
• od 17 lat za pierwszym razem 500zł + ktoś z prawkiem musi odebrać samochód jak nie to lawetka ($$)
• od 17 lat za drugim razem bez prawka też jakaś sprawa w sądzie i ewentualnie odroczenie
 
sąd rodzinny czyli? kurator np.?
więcej informacji by się przydało
 
nie kurator tylko twoich starych ukarać mogą + Ciebie bardziej, ale przeważnie to się kończy na mandacie, a najlepiej kat a1 mieć i git
 
Back
Top