• There is NO official Otland's Discord server and NO official Otland's server list. The Otland's Staff does not manage any Discord server or server list. Moderators or administrator of any Discord server or server lists have NO connection to the Otland's Staff. Do not get scammed!

Saiyan's Story

ziomekzlasu

New Member
Joined
Sep 16, 2010
Messages
24
Reaction score
0
Siema trolle i milosnicy DB. Chcialbym sie dowiedziec co sadzicie na temat moich wypocin nad fabula i rozgrywka wymyslonego przezemnie ots. Zapraszam do lektury i - po przeczytaniu - do komentarzy. Jesli nie wiesz co to DragonBall - daruj sobie

Akcja gry zaczyna sie na planecie Vegeta (przed przybyciem saiyan),
albo na planecie Namek (w tym samym okresie) lecz w alternatywnej rzeczywistosci.

Dokladniej dla saiyan - akcja toczy kilkanascie lat po Buncie Saiyan. Freeza nie zdolal przejac planety poniewaz
przeliczyl sie, i zaatakowal w nocy (saiyanie zmienili sie w oozaru i freeza nijak nie mial szans :p )
Takze saiyanie mieli spokoj i czas na zadomowienie sie na planecie. Wybudowali miasta, wioski, znalezli sobie rozrywki
i wiedli normalne zycie.

Po pewnym czasie, syn Krola Vegety - Vegeta Junior - znudzony ciagla bezczynnoscia zaczyna przesladowac ojca i zacheca go do walki i przejecia planety Namek - bezskutecznie. Ostatnia proba "zachecenia" ojca do walki konczaca sie niepowodzeniem prowokuje Juniora do podjecia pewnych dzialan. W nocy Vegeta wraz z zebranym oddzialem buntownikow dokonuja zamachu. Ginie 2 buntownikow i King Vegeta.
Nastepnego dnia Junior oglasza sie nowym krolem i wypowiada wojne planecie Namek. Oglasza rowniez, ze tworzy "Armie Niepodleglych Saiyan" oraz ze kazdy bez wyjatku (czy chlopiec czy dziewczyna) po 15 roku zycia musi do niej dolaczyc.

Dokladniej dla Namekjinow:
Aby bylo krotko - rasa namekjin po tym jak saiyanie wypowiedzieli jej wojne takze zawziecie tworzy armie. Rowniez sa miasta, wioski zwyczaje itp. Guru jest jakis tam kolo ktorego imie wymysle potem. (prawdopodobnie Gruby guru z DBZ tyle ze mlody ;P )

Ogolnie rzecz biorac - saiyanie sa niegrzeczni i chca zloic po dupsku namekian wiec obydwie strony napieprzaja sie bez przerwy.

Do wyboru beda 2 profesje - Namekjin oraz Saiyan.
Gre zaczynamy jako dziecko we wsi polozonej niedaleko centralnego miasta ( w obu przypadkach).
Na poczatku gracz dostaje roznego rodzaju informacje o tym jak sie gra, co robic i czego nie - taki tutorial/rook.
Gracz wykonuje glupawe questy rozdawane przez mieszkancow wioski typu idz zabij weza bo mi wazywa obgryza.
Bedzie rowniez watek glowny. Jego celem bedzie dostanie sie do Armi Vegety lub Guru. Oczywiscie bedzie do tego wymagany jakis quest dostepny po osiagnieciu wymaganego poziomu, ktory dostaniemy od jakiegos nie wiem - nauczyciela zeslanego z miasta.
Po tym jak dostaniemy sie do miasta i armii dorastamy, i od tej pory jestesmy zdani tylko na siebie. (nasz wyglad zmienia sie i jestesmy nastolatkiem)

Misje/exp:

Miasto bedzie spore, bedzie w nim bardzo duzo questow pobocznych ktore nie beda polegaly tylko na tym, ze od jednej osoby dostajemy jedno zadanie i szlus. Watek glowny bedzie na poczatku bardzo uproszczony. Bedzie to zbior zadan otrzymanych przez jakiegos tam kapitanka, typu : dostan sie na Namek za pomoca kapsuly i wykradnij notatki o najblizszym ataku Namekian i odwrotnie w przypadku zielonkow. Beda inne planety i questy na nich.

Teraz najwazniejsze zmiany na ktorych ocenie zalezy mi najbardziej.

Ten ots bedzie typowym RPG'iem. Exp zmieni sie diametralnie. Przyklad : Powiedzmy ze na duzy las/pustynie itp. przypada tylko 5 potworow + jakis boss.(w lesie moga byc jaskinie czyli + 5 nastepnych mobow i boss :p itp). Te potwory bylyby tylko przeszkoda w dostaniu sie na misje. Nie dawalyby duzo exp ale za to mialyby w cholere hp i dmg (oczywiscie bez przesady). Prawdziwy exp na nich by sie nie oplacal. Level wbijalo by sie na misjach. Te z pozoru latwe bylyby cholernie trudne do tego stopnia, ze potrzeba by bylo jakiegos kompana (najlepiej kumpla). Takie rozwiazanie powoduje ze uzywanie bota przez noc jest nie oplacalne (np. 5 lvl ktore moze skonczyc sie banem na 30 dni), oraz ze gra nie jest nudna - bo kto lubi monotonnie expic.
Misji byloby naprawde duzo bo ja nie musialbym zajmowac sie tworzeniem expow.

Narazie tyle o historii i exp.

Zajmijmy sie PVP.

Pvp (to co napisze bedzie do uzgodnienia z graczami) nie bedzie mozliwe miedzy ta sama rasa. Czyli saiyan nie bedzie mogl napierdzielac saiyana. (chyba ze na arenie :> )
W miescie goscili bysmy tylko dla: szpanu itemami/uleczenia sie - o tym pozniej / odwiedzeniu domku i tak dalej...
Wiekszosc czasu spedzalibysmy na tzw. "wyprawach". Proste - wbijasz sie do kapsuly i zapierdzielasz na namek (albo dalsza czesc planety). Ladujesz w jakims odludnionym miejscu na przypadkowej pozycji. Odnajdujecie sie z kumplami i lecicie naparzac pierwszego lepszego spotanego namekjina.(dla mnie to frajda :p i jest to jakby wbudowany system wojen).
Za zabicie namekjina dostajemy exp (wiec witaj wszechmocne ENFOOO!), i item ktory on niechcacy upuscil.
Bole/Aole nie istnieja.

Teraz do sedna PVP.
Gracze mieli by bardzo, ale to bardzo duzo hp.
Leczenia (oprocz jakieos magicznego ziarna czy owocu ktore bedzie leczyc 100% hp i ki) by nie bylo. Walka wyglada nastepujaco.
Spotyka sie 4 saiyanow vs. 4 namekjinow. Nie ma czarow naprowadzajacych - NIE MA! (RE wyeliminowane na zawsze !! hura). Obydwie rasy na niskich levelach sa uposledzone pod wzgledem czarow. Do dyspozycji w walce zostaje nam reka, fale i obszarowki - wtedy naprawde liczylby sie skill. Gracz ktory ma duzo hp i ki ale ich nie regeneruje musi myslec - w czasach otsow x999 to truche trudne dla niektorych. Musi wiedziec czy uzyc fali i narazic sie na atak przeciwnika czy poczekac na lepszy moment. Wprowadzil bym rowniez techniki obezwladniajace - tj. ogluszanie (zablokowanie mozliwosci robienia czegokolwiek np na 2 sec, zakorzeniania - zablokowanie mozliwosci ruchu, odrzucanie przeciwnika itp. ). Uzywanie fali powoduje ze zatrzymujemy sie na jakis czas az ja zrobimy.
Postacie nie zapieprzaly by jak odrzutowce bo nie byloby przyspieszenia na niskich levelach, oraz na wyzszych takie przyspieszcznie dzialalo by powiedzmy przez 5 sekund (do ucieczki).
Dla mnie to super pvp - cos czego nigdzie nie ma i dzie naprawde liczy sie skill i jest z niego przjemnosc.
Jak wiadomo kazdy outfit w tibii ma 2 addony. Wykorzystal bym to tak : byly by 3 rodzaje outfitu : caly, lekko zniszczony i poturbowany jak Tupolew po
zderzeniu z lotniskiem. Fajny motyw gdy po wygranej bitewce do domu wracaja poturbowani saiyanie/namekianie
Leczenie polegalo by na tym , ze wbijalibysmy sie do jakiejs kapsuly i musieli tam siedziec przez powiedzmy 30 sec zeby w pelni sie zregenerowac. (na nizszych levelach bylby to food albo opieka przelozonego [ na rooku ] ). 30 sec - i dalej nakuriwamy

Odrazu dodam ze maksymalny transform to SSJ - nie wiecej. Widzac ssj czuloby sie respekt. Wee! To ssj! Ale poza transform bylyby rowniez buffy itp.

Rozwoj postaci:
Postac bedzie miala tylko kilka atrybutow - tj. Ki level (wiadomo) oraz sile.
Bedzie dostepne drzewko rozwoju postaci (dokladnie to 2 :p )
Jedno dla wojownika drugie dla maga.
Co 5 lvl bedzie mozna wybrac jakis atrybut z drzewka np. "Kontrola KI 1/2" - zmniejsza czas odnowienia technik o 2 sec i koszt ki o 10%. ITP.


Tyle na teraz. Wymyslilem to na poczekaniu. Powiedzccie co o tym myslicie. I nie - nie szukam team. Szukam kogos kto mi powie czy to sie sprawdzi i czy w ogule oplaca sie robic taki projekt bo roboty jest od zajebania.
 
napewno 90% ludzi tego nie przeczyta, a i tak da posta

przeczytałem część, nie całość ale trochę i myślę, że może być, ale czeka cie wiele pracy i takie projekty zazwyczaj upadają i raczej się nie opłaca
 
Jak dodajesz jin to dodawaj wszędzie. Ten przyrostek po prostu oznacza człowieka z określonego państwa, rejonu. Jest używany także w słowach określających obcych, coś w stylu 'człowiek nie stąd'. Ogólnie pomysł mi się bardzo podoba. Ale jakiś wolny regen od jedzenia by nie zaszkodził. Jeśli coś z tego wyjdzie i nie będzie się zaczynać zbyt wolno to chętnie bym pograł
 
Pisalem to w notatniku i nie zastanawialem sie nad nazwami za wiele :p
Co do regeneracji to jakas na bank bedzie ale przed kazda misja i tak trzeba by bylo zregenerowac sie w kapsule.
Jak pisalem - walki beda bardzo dlugie. Gracze beda posiadali ogromne ilosci hp i male hity tak aby walka trwala dlugo, ale zeby ktos w koncu wygral. Co do exp bedzie trudny ale nie nudny, bo jak pisalem bedzie to exp z misji / questow a nie z normalnego exp. Szukalem poprostu rozwiazania na boty - nie da sie postawic bota ktory bedzie wykonywal misje.
 
Nie wypali, a znając życie zaraz będzie temat że szukasz teamu, który za Ciebie odpierdoli brudną robotę.
 
da się boty stawić na wykonywanie misji, stawia się na taski, na postmana itp. to i na to by się postawiło jeśli o to chodzi, ale byłoby trochę trudniej
 
His:
I nie - nie szukam team. Szukam kogos kto mi powie czy to sie sprawdzi i czy w ogule oplaca sie robic taki projekt bo roboty jest od zajebania.

Nie piszcie ze nie wypali bo jedna osoba nie jest w stanie tego zrobic czy cos, tylko napiszcie co myslicie o takiej zmianie exp, o rasach itp
 
His:


Nie piszcie ze nie wypali bo jedna osoba nie jest w stanie tego zrobic czy cos, tylko napiszcie co myslicie o takiej zmianie exp, o rasach itp

Jak byś już coś miał zrobione, serwer by stał testowo to bym tego tak nie ocenił. Ale takich jak ty, którzy mają "chwilowy" zapał są setki, więc dlatego skazałem Twój serwer na niewypał.

Tyle na temat.
 
Otclient bez znajomosci c++ jest gorszy od zwyklego clienta tibii, wiec u mnie to odpada a nie bede bral nikogo do pomocy.

Zmiana jaka wymyslilem to rowniez skillowanie.
Nie mam pomyslu na zmiane tych oryginalnych skilli z tibii (mowa o fist, axe , club i tak dalej) wiec zostawie tylko sile i obrone (sila = fist)
W grze nie bedzie itemow na atk. Bedzie bilo sie gola reka. Dzieki temu stawianie afk do skillowania znowu odpada ! Bot vs Admin 0 3.

Wiec skoro nie exp bedzie z misjii jakos trzeba rozwijac postac.
Chce wprowadzic drzewko rozwoju postaci.
Drzewko bedzie wygladalo nastepujaco.(to tylko przyklad)

Otwieramy wbudowany bag (bedzie na miejscu naszyjnika) z nazwa "skills" jak to bylo w wodbo.
Z tym ze tutaj beda do wyboru 2 rodzaje rozwoju postaci :
Wojownik bedzie mial 2 nastepne sciezki do wyboru : pkt zycia i obrona albo ataki i szybkosc.
Mag takze: mag leczacy i mag atakujacy.

Jesli wybierzesz maga /wojownika nie mozesz przejsc do innej klasy. (zmienia nam sie lekko outfit i dlatego ze tak sobie wymyslilem)
Nie trzeba podazac jedna sciezka - mozna wg uznania rozwijac postac pod wzgledem hp oraz atakow.
Wojownik bedzie walczyl na krotki dystans a mag na dluzszy. Mag na odleglosc zada mniej obrazen niz wojownik ktory podleci do ciebie. (bedzie duzy cast technik maga).

Jesli podazysz jedna sciezka zyskasz bonusy np. bedzie cos do wyboru albo sila albo obrona. Jesli wybierzesz obrone mozesz rozwinac ja na 2 poziom i zyskac wieksze bonusy (jak ktos gral w lola to cos w rodzaju masteries). Aby rozwinac maksymalnie np. wojownika na obronce i szybkiego potrzeba bedzie 30 pkt. Punkt bedziemy dostawac 1/5 leveli. Maksymalny level to ~100-110 wiec trzeba bedzie z glowa rozdawac pkt.

Grafike rowniez mam zamiar rysowac od nowa.
Bedzie to cos w stylu (tylko lepsze :p:p narazie sie ucze) :
skala1.png
Mysle ze calosc zajmie mi jakos rok :D
Wszlekie uwagi /pomysly sa mile widziane.
 
zadaj sobie podstawowe pytanie:

czy dla tak małej grupy graczy chcesz ryzykować( a raczej to ryzyko jest bliższe 100% niż 50%) czy może lepiej coś innego zrobić, tzn myślę, że jak na 1 raz zabierasz się za projekt, który cie przerośnie
 
Ten ots bylby dla sporej liczby graczy zaskoczeniem i kazdy chcialby przynajmniej tam zagrac. Oferowalby jedno z lepszych pvp, mialby dobra grafike, ciekawe questy i rozwoj postaci. Dzisiaj widze ze nowo otwarty ots wodbo x999 ma czasami okolo 40 graczy - tyle codziennie online to dla mnie naprawde duzo.
 
Większość rzeczy nie wymaga jakiejś wielkiej znajomości c++, czyli jeśli spróbujesz to dasz radę. Otclient z resztą to samo, a bardzo dużą część da się zrobić w Lua
 
Odswiezam temat ze wzgledu na zmiane w fabule otsa.
Oto zmieniona historia:

Ziemia, jako ze znajdje sie w centrum galaktyki zostala przeznaczona do zapewniania rozrywki.
Ludzie zostali przesiedleni na nowa ziemie, a stara zmieniono w jeden wielki plac treningowy.
Po dlugim przesiedlaniu mieszkancow zostaly na Ziemi tylko 2 rasy : half-saiyanow , oraz namekian.
Podzielono ja na 2 czesci : czesc half-saiyanow nazwano nowa Vegeta, oraz czesc nameczanska nowym Namek.

Na calej planecie bez przerwy trwal turniej sztuk walki.
Zasady turnieju byly proste - walka 2 druzyn na punkty. Wygrywa ten kto pokona wroga - nie wolno jednak nikogo zabijac.
Po tym jak prawdopodobnie z wycienczenia mlody namekjin zginal podczas walk z saiyanami, Nameczanie wypowiedzieli im wojne. Nie dalo sie tego opanowac.
Nikt nie jest w stanie ich zatrzymac...

Mapa bedzie podzielona na 2 czesci :
Half-saiyan oraz Namekian. Czesci beda oddzielone od siebie duzym mostem i kanionem, za ktorym z obu stron bedzie ogromna pustynia. Aby dostac sie na druga czesc mapy trzeba bedzie przekroczyc most albo uzyc kapsuly (kapsula dla PACC AA KOMERCHA!) Bedzie to mozliwe tylko po "dorosnieciu".

Zrobilem juz wstepny wyglad saiyana. Fabule rozlozylem na 3 czesci opierajace sie o glowny misje.
1. Jestesmy na wsi. Pomagamy sasiadom itp. Naszym zadaniem jest pokonanie cholernie duzego dinozaura.
Gdy go pokonamy oficialnie opuszczamy wioske (mozna tam wrocic i nawet trzeba bedzie kiedys) i jesesmy nastolatkami. Bycie dzieckiem zajmie nam
jakies 20 lvli.

2. Droga jest dluga i szeroka. Mozemy wybrac sie do miasteczka nad woda albo do wioski zielarzy znad Kanionu. W obydwu miejscach czekaja nas tam
ciekawe misje i zdobywanie umiejetnosci od nowo poznanych npc. (np. buffa anger/zlosc ktory dodaje nam cos tam i szybkosc, oraz zmienia czasowo nasz outfit na taki fajny :p )
Glownym zadaniem jest uwolnienie 3 dzieci (trzeba to robic kolejno) z rak assasynow, zdobycie ich notatek o kolejnym zamachu i zabicie ich podczas wlasnie tego zamachu. Jest to cholernie trudne i nie da sie tego zrobic samemu.

3 . Dostajemy sie do glownego miasta. Jestesmy juz dorosli. Mozemy trenowac pod okiem przy uzyciu najlepszych npc-trenerow oraz grav-roomu.
Naszym zadaniem jest rozwalenie komanda namekjinow na innej czesci mapy, ich dowodcy oraz najwazniejsze - zebranie 7 smoczych kul.
Znajduja sie one poukrywane na calej mape. Moga ja miec npc, moze byc w kamieniu, ziemi - doslownie wszedzie. Wskazowka w kamieniach czy innym patyku bedzie blyszczacy kawalek. Np idziemy sobie a tu :O w kamieniu cos sie swieci! Bierzemy kilof i z calych sil naparzamy go ile wlezie. Bach! Mamy kulke. Jeszcze tylko 6! I tak dalej...

Odkad jestesmy dorosli mozemy wyruszac na 2 czesc mapy zeby sobie nareszczie urozmaicic gre zabijaniem przydroznych low lvli :D

Temat bede aktualizowal raz na jakis czas. Oceniajcie i komentujcie! Mi to sie bardzo podoba :D Mam rowniez pytanie dla tych co nie boja sie napisac w temacie - czy robic gre po angielsku czy po polsku?

Oto zarys dziecka saiyan:
3.PNG
 
sprity chujowe, byś rewolujce zrobił jakbyś dobre sprity, który wyglądają na 3d

tzn tibia jest 2d, ale zauważ, że cipsoft w tym 2d chce pokazać grę jak najbardziej przestrzenną tzn jakby w 3d, z perspektywą :D
 
sprity chujowe, byś rewolujce zrobił jakbyś dobre sprity, który wyglądają na 3d

tzn tibia jest 2d, ale zauważ, że cipsoft w tym 2d chce pokazać grę jak najbardziej przestrzenną tzn jakby w 3d, z perspektywą :D

Grales w Legacy of Goku na gameboy advance ? U mnie grafika bedzie oddana w taki sam sposob. Wszystkie grafiki beda proste, nie ukosne. Ja niestety nie umiem, ale tez nie lubie grafik ukosnych. W tibii na smartfony rowniez grafiki sa proste :)

- - - Updated - - -

Napisalem schemat drzewka rozwoju postaci dla wojownika blokujacego.
Opierajac sie na tym przykladzie - nie mozna "dodac w" Dragon Fist dopuki nie zrobimy 2 wczesniejcych buffow itp.
Nazwy sa przypadkowe i na pewno sie zmienia!
Zrobilem rowniez 1 screen gry :D Poczatkowa wioska saiyan.
Jednak nie bede robil od nowa wszystkich grafik od razu. Beda pojawiac sie z czasem :)
 

Attachments

Last edited:
Back
Top